UVision

We make the Next Step

UVision

UVision, mikroorganizmalar üzerinde %99.96 etkili UVC STERİLİZASYON SİSTEMİ ile hem çalışanlarınız hem hastalarınız güvende olsun!

UVision UVC Sterilizasyon Sistemi kolay kullanımı, yer kaplamayan yapısı ve kapalı alanlarda hava da dahil olmak üzere eşyalar üzerindeki mikroorganizmalara karşı %99.96 etkili sterilizasyon sağlama özelliği ile sağlık sektörünü hijyenik ve güvende tutmaya hazır. Sağlık gibi hassasiyeti yüksek ve hayati bir alanda hizmet sunan hastane, poliklinik, diş klinikleri gibi ortamlarda hijyenin en etkili şekilde sağlanması oldukça önemli. Özellikle 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan ve halen risk oluşturmaya devam eden Covid-19 virüs salgını da göz önüne alındığında sterilizasyon işleminin önemi daha da artmaktadır.

UVision UVC Sterilizasyon sistemi, 254nm* dalga boyutunda çalışarak ortamdaki bakteri, virüs  ve mantarları dakikalar içinde %99.96 oranında yok etme yetkinliğine sahip bir sterilizasyon sistemidir.

Uluslararası Ultraviyole Birliği (IUVA), 200-280 nm aralığında dalga boyuna sahip Ultraviyole ışınlarının mikrop öldürücü özellik taşıdığını belirtmektedir. Bununla birlikte uluslararası olarak güvenilirliği kabul edilen UVC dalga boyu 254 nm olarak belirlenmiştir.

NASIL ETKİ EDER?

UVision UVC Sterilizasyon Sistemi’nin ortama yaydığı ışınlar, mikroorganizmaların DNA ve RNA’sı tarafından absorbe edilerek genetik materyalleri üzerinde hasara sebep olur. Böylece mikroorganizmalara çoğalma yeteneklerini kaybeder. Tüm virüs, bakteri ve diğer tek hücreli organizmalar DNA ve RNA taşıdığı için UVision UVC Sterilizasyon Sistemi, tüm mikroorganizmalar üzerinde etkilidir. 40 yılı aşkın süredir su, atık su, hava, farmakolojil ürünler ve yüzeyler gibi çeşitli uygulama alanlarında dezenfeksiyon ve mikrobiyal yükü azaltma amaçlı kullanılan UVC ışık, tüm bakteri ve virüsler üzerinde uygulama dozuna bağlı olarak etki göstermektedir. UVision UVC Sterilizasyon Sistemi’nin en önemli özelliği ve kullanım avantajı; ortama tam olarak doğru dalga boyunda ve ihtiyaç kadar güç üretilmesini sağlamasıdır. Ortam bilgileri doğru olarak girildiğinde, sistem otomatik olarak gerekli ayarlamaları yapar. Böylece ortamın en etkin şekilde sterilize edilmesi sağlanır.


COVİD-19 ile Mücadelede En Etkili Yardımcınız UVision UVC STERİLİZASYON SİSTEMİ

COVID-19 virüsünün metal, plastik ve karton gibi birçok farklı yüzeyde günler boyunca bulaşma riski oluşturacak şekilde kalabildiği; ayrıca kapalı ortamlardaki virüslerin %60 oranında havada asılı kaldığı da bilinmektedir. UVision UVC Sterilizasyon Sistemi bu aşamada devreye girer. Sistem, yüzeylerdeki ve havadaki mikroorganizmalardan kalmış, bulaşma riski taşıyan virüsleri %99.96 oranında etkisizleştirir.

  • COVİD-19 virüsünün de dahil olduğu koronavirüs ailesi içerisinde olan SARS ve MERS üzerinde yapılan çalışmalarda, bu virüsleri etkisizleştirmede UVC ışığının etkili olduğu görülmüştür.

Maksimum Hijyen UVision UVC Sterilizasyon Sistemi ile İhtiyaç Duyduğunuz Yerde!

UVision, 60 m²’ye kadar olan odaların içerisindeki COVID-19 ve diğer virüsleri, bakteri, mantar ve diğer mikroorganizmaları yok eder. Özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu, virüsle temas edilmesi muhtemel, kritik öneme sahip kapalı ortamlarda kullanıma yönelik bir ışınlama sistemidir.Uvision UVC Sterilizasyon Sistemi;

Hastanelerde; odalar, yataklar, koridorlar, ve ameliyathanelerde; Özel Diş Klinikleri, Poliklinikler, Yemekhaneler ve Kafeteryalar gibi alanlarda hem çalışan hem de hasta sağlığını koruma amacıyla güvenle kullanılabilir.

• UVC Sterilizasyon Sistemi tavana monte edilir.

•Sistemi çalıştıran uzaktan kumanda kapı girişinin hemen yanına sabitlenmelidir.

•Kumanda üzerinden oda boyutları sisteme girilir, sensörler yardımı ile sterilizasyon süresi sistem tarafından otomatik olarak algılanır.

•Oda boşaltıldıktan sonra kumanda düğmesine basıldığında cihaz ortam ölçümü yapar ve uyarı ışığı yandığında sterilizasyon uygulaması başlar.

•İşlem bitiminde sistem otomatik olarak kapanır.

•Çoklu ünite desteği; sistemin tek kumandadan 3 cihaza kadar kullanılabilmesine olanak sağlar.

•Armatür sökülse bile entegre led aydınlatma sayesinde aydınlatma sistemi devam eder.

UVision ile Yan Etkisiz ve Güvenli UVC Sterilizasyonu

•UVision sistemi, oda giriş kapısının yanına monte edilen uzaktan kumanda ile oda boşaltıldıktan sonra çalıştırılabildiği için kullanıcılar UV ışınlarına direkt olarak maruz kalmaz ve zarar görmezler.

•UVC ışınlarının olumsuz etkileri, cam ve şeffaf plastikler gibi pek malzeme tarafından engellenebildiği için işlem sırasında tedbir almak oldukça kolaydır.

•UVision UVC Sterilizason Sistemi çevre dostu bir uygulamadır. İşlem sonrası ortamda kalıntı bırakmaz, çevrede kalıcı bir hasar oluşturmaz.

•UV lambalarının el ile tutulması özel bir süreç gerektirmez.

UVision Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Elektronik Güç Devresi Kontrolü: UVC ışınlarının bakteri ve virüsler üzerinde etkili olmasındaki en önemli etken ortama aktarılan enerji miktarı yani “doz”dur. Elektronik Güç Devresi Kontrolü Özelliği, girilen parametreler doğrultusunda ortama uygun enerji seviyesini ve çalışma süresini otomatik olarak hesaplayarak sterilizasyon işleminin tam olarak gerçekleştirilmesini sağlar. İşiniz kolay, içiniz rahat olur.

Uzaktan Kumanda: Güvenlik açısından uygulama sırasında UVC ışınlarının deri ve göz ile direkt temasından kaçınılması gerekmektedir. UVision UVC Sterilizasyon Sistemi, oda girişine monte edilen uzaktan kumanda ile oda boşaltıldığı anda çalıştırılabilmesi ve uyarıcı led ışıkları sayesinde kullanıcılarını UVC ışınlarının olumsuz etkilerinden korur.

Kısa Çalışma Süresi: Sistem, 15m²lik bir odayı 200 saniye içerisinde %99.96 oranında bakteri ve virüslerden arındırarak kullanıcılarına zaman tasarrufu sağlar. (60m²-11dk)

Tescilli Ürün: Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen, tümü ile medikal ve elektronik standartlara uygun şekilde tasarlanmış bir cihazdır.

Özel Reflektif Kaplama: Kullanılan özel elektrokimyasal kaplama işlemi, UV ışınlarının %96’ya varan performansla yansıtılmasını sağlar.

Focused Multivector UVC Sistemi: Tescilli ürün tasarımı ile rakiplerine göre çok hızlı şekilde ortamdaki hava ve eşyalarda gerçek sterilizasyon sağlar.

•Avrupa Normlarına uyumluluğu test edilmiştir.

•CE standardına uygun testlerden ve süreçlerden geçmiştir.

•CE belgelidir.

•FDA ve EU regülasyonlarına uygundur.

•Üzerindeki gün ışığı ledler sayesinde harici aydınlatma da sağlar.